Filiaşi/Prostie sau inconştienţă !!!
Un cuplu din oraşul Filiaşi, a fost oprit la vamă, unde a declarat traseul exact şi adresa unde va sta în carantină timp de 14 zile. Chiar dacă nu au arătat că ar avea simptome de COVID-19, cei doi, erau obligaţi să rămână 14 zile în autoizolare, pentru că se întorseră dintr-o țară străină. După nici 2 zile de stat în carantină, cuplul s-a plictisit şi a plecat la plimbare. În cursul zilei de ieri, poliţiştii oraşului Filiaşi i-au depistat în trafic. Datorită lacunelor de procedură şi legislative, cei doi, au fost “păziţi” aproximativ o oră, în stradă, până când DSP Dolj a hotărât cu ce ce vor fi transportaţi la o locaţie de carantină din municipiul Craiova. După aproximativ o oră s-a hotărât ca cei doi să fie transportaţi cu autoutilitara poliţiei oraşului Filiaşi. Cei doi tineri vor s-au ales cu sancţiuni de 3000 lei, fiecare şi vor suporta şi costurile de carantinare.
ANUNŢ !!!
Circulaţia pe DN 66 blocată de un TIR răsturnat
SEVERINUL devine capitala distracției între 24 și 26 aprilie : SPECTACOL EXTRAORDINAR OFERIT DE ANSAMBLUL PROFESIONIST “ DOINA MEHEDINŢIULUI”
MEHEDINŢI / INVESTIȚIE IMPORTANTĂ PENTRU INFRASTRUCTURA DE APĂ ȘI CANALIZARE ÎN COMUNA ȘIȘEȘTI
JUDEȚUL MEHEDINȚI, GAZDA OLIMPIADEI NAȚIONALE DE BIOLOGIE 