DEZASTRU la o gradiniţă din comuna Secu
Anul trecut a fost închisă gradiniţa de la Secu din cauza lipsei autorizaţiilor de funcţionare. Până aici nimic anormal. Însă primarul Dan-Victor Marian, recent racolat de PSD, a dispus mutarea copiilor în satul Comănicea, într-o altă grădiniţă dărăpănată, cu grupuri sanitare insalubre. Copiii sunt trasportaţi cu un microbuz şcolar.
După terminarea programului, copiii sunt ţinuţi în microbuzul şcolar, undeva între două şi trei ore, fără apă şi fără mâncare, până termină şi elevii programul pentru a fi transportaţi la Secu.
Am încercat să luăm legătura cu primarul, însă nu poate fi contactat.
ANUNŢ !!!
Circulaţia pe DN 66 blocată de un TIR răsturnat
SEVERINUL devine capitala distracției între 24 și 26 aprilie : SPECTACOL EXTRAORDINAR OFERIT DE ANSAMBLUL PROFESIONIST “ DOINA MEHEDINŢIULUI”
MEHEDINŢI / INVESTIȚIE IMPORTANTĂ PENTRU INFRASTRUCTURA DE APĂ ȘI CANALIZARE ÎN COMUNA ȘIȘEȘTI
JUDEȚUL MEHEDINȚI, GAZDA OLIMPIADEI NAȚIONALE DE BIOLOGIE 