MEHEDINŢI / A ÎNCEPUT CAMPANIA DE VACCINARE LA SPITALUL JUDEȚEAN DE URGENȚĂ DIN DROBETA TURNU SEVERIN
Astăzi a început campania de vaccinare împotriva virusului SARS – CoV – 2, în rândul personalului medical din Spitalul Județean de Urgență Drobeta Turnu Severin, unitate aflată în administrarea Consiliului Județean Mehedinți.
“ Este un pas important pe care medicii, asistentele și infirmierele îl fac în lupta pentru gestionarea pandemiei în județul Mehedinți. Primii vaccinați au fost medicii epidemiologi de la Secția Boli Infecțioase.
În curând se împlinește un an de când au stat în prima linie și vreau să îi felicit pentru modul în care au ținut situația sub control !
Spitalul Județean de Urgență din Drobeta Turnu Severin a primit un număr de 600 doze de vaccin.
Vaccinarea este o dovadă de responsabilitate și este singura armă pe care o au cadrele medicale în acest moment și sper că o va avea și restul populației în perioada următoare !
Sănătate multă tuturor !”, a transmis președintele Consiliului Județean Mehedinți, Aladin Georgescu.
ANUNŢ !!!
Circulaţia pe DN 66 blocată de un TIR răsturnat
SEVERINUL devine capitala distracției între 24 și 26 aprilie : SPECTACOL EXTRAORDINAR OFERIT DE ANSAMBLUL PROFESIONIST “ DOINA MEHEDINŢIULUI”
MEHEDINŢI / INVESTIȚIE IMPORTANTĂ PENTRU INFRASTRUCTURA DE APĂ ȘI CANALIZARE ÎN COMUNA ȘIȘEȘTI
JUDEȚUL MEHEDINȚI, GAZDA OLIMPIADEI NAȚIONALE DE BIOLOGIE 